راهنمای خرید یخچال, یخچال

راهنمای خرید بهترین یخچال

انواع یخچال

راهنمای خرید یخچال و بهترین مارک های خارجی

  یخچال شما یکی از مهم‌ترین و گران‌ترین لوازم خانگی شماست که می‌خواهید بیش از 10 سال را با آن سپری کنید. بنابراین باید برای خرید یک یخچال خوب وقت کافی بگذارید و به اندازه کافی برای انتخاب بهترین مارک یخچال فریزر تحقیق کنید. از آن جایی که تنوع برند، مدل و قیمت یخچال در بازار زیاد است ممکن است در انتخاب یک یخچال مناسب دچار سردرگمی شوید. به همین دلیل ما در این مقاله را با توجه به تجربیات کارشناسان و تکنسین های فنی خود سعی کرده ایم برندها و مدل های مختلف یخچال اعم از پرطرفدارترین و بهترین مارک یخچال های آمریکایی، آسیایی، اروپایی را از نظر کیفیت، کارایی، طراحی و همچنین قیمت یخچال مورد بررسی قرار دهیم.

قبل از پرداختن به اینکه چه یخچالی را خریداری کنیم باید ابتدا فضای داخلی آشپزخانه را مورد بررسی قرار داده و اندازه را داشته باشیم. هر مدل یخچال اندازه بخصوصی دارد پی درصورتی که از اندازه محلی که می خواهید یخچال را در آن قرار دهید آگاهی ندارید فعلا اقدام به خرید نکنید. محل قرار گیری یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. به عنوان مثال نحوه باز شدن درب یخچال، فضای اطراف یخچال، عمق و ارتقاع و عرض. یخچال ها معمولا به فضای آزاد 5 سانتی متری اطراف خود نیاز دارند. این فضا بیشتر بابت گردش هوا می باشد. پس برای داشتن بهترین انتخاب ابتدا لازم است که فضای قرار گیری یخچال را داشته باشیم.

نکته مهم دیگری که لازم است اندازه ورودی خانه و آشپزخانه را درنظر بگیرید. در نظر بگیرید که یخچال مورد نظر را انتخاب کرده اید و تا درب خانه آنرا برده اید. اما عرض یخچال از عرض ورودی درب خانه یا آشپزخانه بزرگتر است پس مجبور می شوید یخچال را به فروشگاه برگردانده و سایز کوچکتری را انتخاب کنید. برای همین است که این نکاته مهم اند.

نکات مهم دیگری که لازم است در مورد مزایا و معایب و … یخچال ها بدانید را در زیر توضیح داده ایم. برای داشتن بهترین انتخاب به این نکات توجه فرمایید.

اندازه یخچال

تعداد خانواده شما چند نفر است؟

بر اساس تعداد نفراتی که از یخچال استفاده می‌کنند، می‌توانید از جدول راهنمای خرید یخچال از نظر تعداد افراد خانواده استفاده کنید:

تعداد افراد خانوادهحجم توصیه شده یخچال
 1 تا 2 نفره250-380 لیتر
3 تا 4  نفره350-530  لیتر
5 نفره به بالا440 لیتر به بالا

  نکته:

 1. ما یخچال های کوچک را توصیه نمی‌کنیم، زیرا به‌طورکلی به سمت بهره‌وری انرژی کمتر (کارایی کمتر) متمایل هستند و در درازمدت هزینه‌های بیشتری را به شما تحمیل می‌کنند.
 2. بهتر است قدری آینده‌نگر باشید و اگر قرار است در آینده نزدیک به اعضای خانواده شما اضافه شود، برای هر عضو اضافی خانواده 20 لیتر بعلاوه فضای فریزر را در نظر بگیرید.

خرید یخچال

آیا اندازه یخچال مناسب خواهد بود؟

مطمئن شوید اندازه موردنظر شما برای یخچال متناسب با فضایی است که می‌خواهید یخچال را در آنجا قرار دهید. فضایی که یخچال را در آنجا قرار می‌دهید باید از همه طرف به‌گونه‌ای باشد که هوا بتواند آزادانه در اطراف آن گردش کند و فضای کافی برای خروج گرمای موتور در پشت یخچال وجود داشته باشد. بر اساس یک قاعده کلی، یخچال شما باید حداقل از هر طرف به‌اندازه 5 سانتی‌متر از دیوارها فاصله داشته باشد. با استفاده از یک متر، ابعاد درب ورودی و راهروها را اندازه بگیرید و مطمئن شوید که یخچال نو خود را می‌توانید سالم و بدون ایجاد خط و خش بر روی بدنه آن به آشپزخانه برسانید (بخصوص اگر قصد شما از خرید این است که می‌خواهید اندازه یخچال را بزرگ‌تر کنید).

در بخش بعدی با بیان مزایا و معایب مدل های مختلف یخچال شما را بیشتر با کاربرد و راهنمای خرید یخچال فریزر بالا و یخچال فریزر پایین، یخچال ساید بای ساید، یخچال دوقلو و درب فرانسوی آشنا می کنیم.  

ادی کالا: آبا خرید از بانه به صرفه است؟

شما به چه مدل یخچالی نیاز دارید؟

راهنمای خرید یخچال فریزر بالا (فریزر در بالای یخچال تعبیه شده است)

راهنمای خرید یخچال فریزر بالااگر قیمت، کارایی، فضایی که در نظر گرفته‌اید بزرگ‌ترین نگرانی شما است، یک یخچال فریزر بالا برای شما مناسب است. مزایای یخچال‌های فریزر بالا

 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای خرید
 • ارزان‌ترین نوع یخچال برای استفاده
 • طیف وسیعی از برندها و مدل‌ها برای انتخاب

معایب یخچال های فریزر بالا

 • اگر جز آن افرادی هستید که زیاد به سراغ یخچال می‌روید، مجبورید برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال بخصوص در طبقات پایین، مرتب خم و راست شوید.

راهنمای خرید یخچال فریزر پایین (فریزر در پایین یخچال تعبیه شده است)

راهنمای خرید یخچال فریر پاییناستفاده از همه بخش‌های یخچال های فریزر پایین راحت‌تر است و به خاطر استفاده زیاد از یخچال شما مجبور نیستید مرتب خم و دچار کمردرد شوید. مزایای یخچال های فریزر پایین

 • طراحی عاقلانه و منطقی یخچال (آنچه بیشتر از آن استفاده می‌کنید، هم‌سطح چشمان شماست و مجبور نیستید هر بار برای استفاده از خوراکی‌های داخل یخچال خم شوید.)
 • بخش فریزر اغلب به‌صورت کشویی طراحی می‌شود
 • تنوع مدل‌ها و برندهای یخچال های فریزر پایین در حال افزایش است

معایب یخچال های فریزر بالا

 • از یخچال های فریزر بالا گران‌تر هستند
 • به‌وضوح هزینه استفاده از این یخچال ها گران‌تر از یخچال های فریزر بالا است
 • در سرد کردن بخصوص در بخش فریزر ممکن است کندتر از یخچال های فریزر بالا باشد

راهنمای خرید یخچال ساید بای ساید

راهنمای خرید یخچال ساید بای سایدویژگی‌ها و فضاهای اضافی باعث می‌شود یخچال های ساید بای ساید برای بسیاری از خانواده‌ها مناسب‌تر باشد. مزایای یخچال های ساید بای ساید

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • نمای شیک و زیبا در آشپزخانه
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • بهترین دسترسی برای افراد ویلچری

معایب یخچال های ساید بای ساید

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال ساید بای ساید می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • فضای داخلی کاملاً باریک است و در خیلی از مواقع برای قرار دادن خوراکی‌های با اندازه بزرگ مشکل‌ساز می‌شود.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • دمای بالا و پایین یخچال می‌تواند ناهماهنگ باشد.

راهنمای خرید یخچال درب فرانسوی (فریزر پایین با یخچال دو درب)

یخچال درب فرانسوییخچال های درب فرانسوی ترکیبی از راحتی یک یخچال فریزر پایین به همراه ظرفیت و ویژگی‌های بسیار خوب یخچال ساید بای ساید است. مزایای یخچال های درب فرانسوی

 • آپشن ها و ویژگی‌های متنوع مانند یخ‌ساز و آب‌سردکن
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب
 • یخچال و فریزر با پهنای بسیار خوب برای خوراکی‌های با اندازه بزرگ

معایب یخچال های درب فرانسوی

 • یخ‌ساز، آب‌سردکن و دستگاه تصفیه آب یخچال می‌تواند فضای زیادی را از یخچال و فریزر اشغال کند.
 • اندازه فیزیکی بزرگ آن فضای زیادی را اشغال می‌کند و نمی‌توان آن را در یک فضای تنگ قرار داد.
 • هزینه بیشتر برای خرید

راهنمای خرید یخچال فریزر دوقلو (یخچال و فریزر جدا از هم)

یخچال دوقلویخچال فریزر دو قلو ترکیبی از فضای ذخیره‌سازی مناسب با انعطاف‌پذیری زیاد است. مزایای یخچال فریزر دوقلو

 • یخچال و فریزر دوقلو را می‌توان در فضاهای مجزایی قرار داد (مثلاً فریز را در حیاط‌خلوت قرار داد) که این ویژگی برای آشپزخانه‌های کوچک مناسب است.
 • ظرفیت ذخیره‌سازی خوب

معایب یخچال فریزر دوقلو

 • فضای نسبتاً زیادی را اشغال می‌کنند.

رنگ و جنس بدنه یخچال

استیل ضدزنگ

یخچال های استیل ضدزنگ ظاهر شیک و حرفه‌ای را به آشپزخانه شما می‌دهند، اما وجود لکه و اثرانگشت بر روی آن‌ها به‌وضوح دیده می‌شود. اگر نمی‌خواهید همیشه در حال پاک کردن لکه‌ها و اثر انگشت باشید، مدل‌های مات یا ضد لک (که البته گران‌تر هستند) را برگزینید. اکثر یخچال های استیل درب‌های کاملاً صاف دارند درحالی‌که درب بیشتر یخچال ها کمی انحنا دارد. همچنین بسیاری از آن‌ها مغناطیسی نیستند.

 سفید کلاسیک

تمیز نگه‌داشتن راحت‌تر یخچال های سفید نسبت به یخچال های استیل، قیمت خرید کمی ارزان‌تر، صرفه‌جویی در هزینه‌ها و زمان برق انداختن و تمیز کردن یخچال های سفید و با وجود محبوبیت یخچال های استیل، گزینه‌هایی هستند که باعث می‌شود شما بخواهید یخچال سفید بخرید.

طرح دار با رنگ‌های متنوع

یخچال های طرح دار با رنگ‌های متنوع روز به روز محبوبیت بیشتری در بین مردم پیدا می‌کنند و ترکیب بی‌نظیری را در دکوراسیون آشپزخانه ایجاد می‌کنند؛ اما به یاد داشته باشید که یخچال یک سرمایه‌گذاری طولانی‌مدت برای منزل شما است و درصورتی‌که بخواهید دکوراسیون و رنگ‌بندی آشپزخانه خود را عوض کنید ممکن است رنگ یخچال با رنگ‌بندی جدید ترکیب خوشایندی نداشته باشد.

سیاه

لوازم خانگی سیاه در حال بازگشت هستند. چندین تولیدکننده هم در حال تولید یخچال های مشکی، زغالی و تیره هستند. یخچال سیاه یک جایگزین مدرن برای یخچال های سفید اما با ویژگی ضد لک و اثرانگشت هستند؛ اما وسایل سیاه‌رنگ ممکن است آشپزخانه شما را تیره‌تر و کوچک‌تر نشان دهند.

هزینه استفاده از یخچال

ستاره های انرژی بیشتر، صرفه جویی بیشتر

یخچال شما تا 8% هزینه‌ قبض‌های انرژی شما را دربر می‌گیرد؛ بنابراین انتخاب یک یخچال با بهره‌وری انرژی خوب می‌تواند به‌ صرفه جویی در هزینه‌های شما کمک کند. درحالی‌که یخچال های بزرگتر انرژی بیشتری نسبت به یخچال های کوچک تر مصرف می‌کنند، رتبه‌بندی برچسب انرژی ستاره به شما کمک می‌کند تا میزان مصرف انرژی آن‌ها را باهم مقایسه کنید. هنگامی‌که بین دو مدل با اندازه مشابه مردد هستید، یخچال با ستاره‌های بیشتر را انتخاب کنید زیرا هزینه استفاده از آن برای شما کمتر خواهد بود. چقدر کمتر؟ در جدول زیر هزینه‌های استفاده از چند یخچال با ظرفیت مشابه اما رتبه‌های مصرف انرژی متفاوت را می‌توانید مقایسه کنید:

 4 ستاره 3.5 ستاره2 ستاره1 ستاره
مصرف انرژی310kWh346kWh3437kWh559kWh
هزینه ده سال استفاده3,271,200 تومان4,149,600 تومان5,241,600 تومان4,703,200 تومان

در یخچال به چه ویژگی‌هایی نیاز دارید؟

یخ‌ساز و آب‌سردکن

وجود آب‌سردکن و یخ‌ساز در درب یخچال باعث صرفه‌جویی در انرژی و جلوگیری از اتلاف سرما می‌شود؛ چراکه مجبور نیستید مدام درب یخچال را برای نوشیدن آب سرد باز و بسته کنید. بعضی از آب‌سردکن‌ها و یخ‌سازهای یخچال ها نیاز به اتصال به شیر دارند؛ بنابراین باید هزینه اضافی برای لوله‌کشی پرداخت نمایید. برخی از یخچال ها به‌جای لوله کشی در قسمت داخلی خود مخزن دارند، هرچند که برای این مدل‌ها دیگر نیاز به لوله کشی نیست اما همین مخزن تقریباً 30% از فضای فریزر را اشغال می‌کند. برخی از یخچال ها نیز نیاز به تعویض فیلتر تصفیه آب دارند که برای جلوگیری از بدطعم شدن آب و رشد باکتری باید به‌صورت دوره‌ای (حداکثر هر شش ماه یک‌بار) تعویض شوند.

کشو جامیوه ای و سبزیجات (Crisper)

داشتن یک کشو جامیوه ای خوب شما را از نگهداری تعداد زیاد کیسه‌های پلاستیکی مختلف میوه و سبزیجات در یخچال راحت می‌کند. کشو جامیوه ای باید میوه‌ها سبزیجات شما را تازه نگه دارد. بعلاوه باید تمیز کردن آن آسان باشد. اگر جز آن دسته افرادی هستید که میوه و سبزیجات زیادی را در یخچال نگه می‌دارید، باید یخچالی بخرید که بیش از یک جامیوه ای داشته باشد. جامیوه ای شما باید حداقل 45 سانتی‌متر عرض داشته باشد تا برای قرار دادن سبزیجات بلندی مثل کرفس مناسب باشد.

درب یخچال

مطمئن شوید که دستگیره‌های یخچال خیلی بالا یا خیلی پایین نباشند و همچنین در فضایی که یخچال را قرار می‌دهید، درب های یخچال به‌راحتی باز و بسته می‌شوند. برخی از یخچال ها به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که می‌توان جهت باز شدن درب‌های آن‌ها را برعکس کرد. دقت کنید هنگام خرید، یخچالی که در فروشگاه می‌بینید به دلیل اینکه هنوز به برق وصل نیست، درب‌های آن بسیار راحت‌تر باز می‌شود.

کنترل‌های دما

هنگام خرید یخچال و بازدید مدل‌های مختلف، به دنبال یخچالی با حداقل دو کنترل دمای جداگانه باشید. در یخچال هایی که تنها دارای یک کنترل دما برای هر دو بخش یخچال و فریزر هستند، شما نمی‌توانید دمای یخچال یا فریزر را بدون تأثیر بر دیگری تنظیم کنید. یخچال های الکترونیکی کنترل های بیشتری دارند. یکسری از  یخچال ها یک حافظه 24 ساعته دارند که باز کردن درب یخچال را کنترل می‌کنند و قبل از یک استفاده سنگین از یخچال (مانند زمانی که بچه‌ها از مدرسه می‌آیند و یا شما برای تهیه شام مرتب به یخچال سر می‌زنید) شروع به پیش خنک‌سازی می‌کنند. تعدادی یخچال ها هم  به‌صورت خودکار یخ‌زدایی را بر اساس شرایط خاصی انجام می‌دهند. مابقی دیگر از یخچال ها زمانی که درب آن را زیاد باز نگه می‌دارید و یا درست نمی‌بندید با بوق هشدار شما را مطلع می‌سازند.

چگونگی انجام تنظیمات کنترل دمای یخچال

با استفاده از دفترچه راهنما بررسی کنید که دمای یخچالتان بر اساس دستورالعمل‌های توصیه‌شده تنظیم شده باشد از دماسنج برای اندازه‌گیری دمای داخل استفاده نمایید (تابستان و زمستان) دمای یخچال را تا 3 درجه و دمای فریزر را تا 18- درجه تنظیم نمایید جریان هوا را در داخل یخچال خوب نگه دارید تا از وجود مناطق گرم و سرد جلوگیری کنید

طبقات

طبقات یخچال باید به‌سادگی برای تمیز کردن و یا تنظیم محل قرارگیری، قابل جابه‌جا کردن باشند. داشتن طبقات چندقسمتی یا بخش‌بندی شده می‌تواند برای قرار دادن ظروف مختلف غذا و نوشیدنی مناسب باشد. جنس طبقات ممکن است پلاستیک یا شیشه نشکن باشد. برخی از طبقات دارای لبه‌های بلند و یا دیگر ویژگی‌های منحصربه‌فرد برای سهولت استفاده است. برای مثال اگر دست شما به‌به بطری شیر بخورد و شیر بریزد، طبقات لبه‌دار مانع از ریختن شیر در دیگر قسمت‌های یخچال می‌شود.

چرخ ها و پایه های قابل تنظیم

چرخ‌ها برای حرکت آسان یخچال (مثلاً هنگام تمیز کردن پشت یخچال) استفاده می‌شوند. درصورتی‌که چرخ‌ها دارای ترمز و یا پایه‌های قابل تنظیم برای جلوگیری از حرکت یخچال باشند، داشتن چهار چرخ بهتر از دو چرخ است. پایه‌های قابل تنظیم برای تراز کردن یخچال استفاده می‌شوند. جلوی یخچال باید کمی بلند تراز عقب آن تنظیم شود تا درب آن راحت‌تر باز شود.

محفظه لبنیات

یک محفظه کمی گرم‌تر از سایر بخش‌های یخچال برای نگهداری کره و پنیر است. همچنین برخی از یخچال ها دارای یک محفظه قفل‌دار هستند که اگر می‌خواهید داروهای خود را از دسترس کودکان دور نگه دارید، بسیار کارآمد خواهد بود.

محفظه نگه داری گوشت (Chiller)

این محفظه گوشت، مرغ و ماهی (تازه یا پخته‌شده) را در یک دمای مطمئن برای مدت طولانی‌تری تازه نگه می‌دارد. دمای محفظه گوشت باید نزدیک به صفر باشد و خیلی بهتر است که یک کنترل دمای جداگانه داشته باشد.

محفظه خنک‌کننده سریع

این محفظه برای خنک کردن سریع نوشیدنی‌ها بسیار مناسب است. بااین‌حال نباید مواد غذایی را به مدت خیلی طولانی در آن نگهداری کرد.

ایمن‌سازی برای کودکان

یخچالی انتخاب کنید که ضمن ایمن بودن برای کودکان، استفاده از آن نیز برایشان راحت باشد. ازجمله ویژگی‌های ایمنی کودکان:

 • مخازن یخ و آب با تنظیمات ایمنی کودکان
 • محفظه قفل‌دار نگهداری دارو
 • کنترل‌های دما با قفل کودک

سروصدا

این‌که یخچال شما سروصدا داشته باشد یا خیر، بستگی به طراحی آشپزخانه، اپن بودن یا نبودن آشپزخانه و قرارگیری یخچال در مجاورت اتاق خواب یا نشیمن شما دارد. یخچال ها معمولاً در محدوده 35 دسی‌بل (dBA) عملکرد نرمالی دارند که مثل یک صحبت زمزمه وار است. بااین‌حال، یخچال ها می‌توانند صداهای مختلف و عجیب غریبی را به دلیل شروع به کار کمپرسور، یخ‌زدایی اتوماتیک، عملکرد فن‌های الکتریکی و حتی منقبض و منبسط شدن بدنه به دلیل تغییر دما ایجاد نمایند که این یک مسئله طبیعی است.

تمیز کردن

به دنبال مدل‌هایی باشید که تمیز کردن آن‌ها راحت باشد و گوشه‌ها و لبه‌های مشکل‌ساز برای تمیز کردن نداشته باشند. بررسی کنید که آیا کشوی جامیوه ای، طبقات و سایر محفظه‌ها هنگام نیاز به تمیز کردن به‌راحتی از جای خارج می‌شوند.

مارک های یخچال فریزر

اکثر مردم انتظار دارند یخچال جدیدی که می‌خرند حداقل 10 سال عمر مفید داشته باشد؛ اما همه آن‌ها این‌گونه عمل نخواهند کرد. گارانتی تولیدکنندگان به‌طورمعمول حدوداً دو سال است که در این مدت در صورت خرابی یخچال می‌توانید با نمایندگی مارک یخچال فریزر خود تماس گرفته و از خدمات سرویس و یا تعمیر یخچال فریزر خود به‌صورت رایگان بهره‌مند شوید؛ اما درصورتی‌که گارانتی دستگاه شما به پایان رسیده است و یا مارکی را تهیه کرده‌اید که گارانتی و نمایندگی رسمی در ایران ندارد مثل مارک یخچال آمریکایی، نگران نباشید!

بهترین مارک یخچال خارجی

ما با بررسی آمار نظرات استفاده‌کنندگان مارک های مختلف یخچال فریزر و ساید بای ساید در ایران و همچنین تجارب کارشناسان فنی و تکنسین ها تصمیم گرفتیم 2 مورد از بهترین مارک های یخچال فریزر خارجی معتبر و باکیفیت را به شما معرفی کنیم تا بتوانید برای خریدن یخچال خود بهتر و آگاهانه‌تر تصمیم بگیرید.

یخچال سامسونگ (Samsung)

برند قدرتمند سامسونگ که در هرجایی از ایران به‌راحتی می‌توانید به نمایندگی‌ تعمیرات سامسونگ و خدمات پس از فروش آن دسترسی داشته باشید نیز روزبه‌روز در حال افزودن ویژگی‌های جدید به یخچال فریزرهای خود می‌باشد. تولیدکنندگان سامسونگ به‌طور مداوم در حال افزایش کارایی (کاهش مصرف انرژی) یخچال های خود هستند به‌گونه‌ای که اکثر مدل‌های جدید یخچال سامسونگ دارای بالاترین سطح بهره‌وری انرژی هستند. از دیگر ویژگی‌های یخچال های سامسونگ می‌توان به هوشمند بودن آن‌ها و امکان اتصال به Wi-Fi، انعطاف‌پذیری طبقات برای قرار دادن مواد غذایی و نوشیدنی با اندازه‌های مختلف، امکان دسترسی سریع به مواد غذایی پرمصرف و … اشاره کرد. ویژگی جالب امکان اتصال به Wi-Fi به شما امکان می‌دهد دمای یخچال را از راه دور تنظیم نمایید و از طریق تلفن همراه خود از راه دور داخل یخچال را ببینید.

یکی از مزایای خرید یخچال سامسونگ این است که به خاطر داشتن نمایندگی های رسمی و فراگیر بودن این برند در ایران، در صورت بروز هرگونه مشکل، حتی پس از اتمام گارانتی دستگاه، امکان استفاده از خدمات تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ به سهولت وجود دارند.بعلاوه وجود نمایندگی برندهایی مثل سامسونگ و ال جی در ایران باعث می شود قیمت یخچال فریزر سامسونگ و همچنین قیمت یخچال فریزر ال جی در مقایسه با قیمت یخچال جنرال الکتریک به عنوان یک مارک یخچال آمریکایی، بسیار مناسب تر باشد.

یخچال ال جی (LG)

برند ال جی نیز همانند سامسونگ یکی از قدرتمندترین برندهای آسیایی در عرصه تولید لوازم خانگی و دیجیتالی است که در ایران به دلیل داشتن نمایندگی های رسمی، خدمات پس از فروش بسیار قوی ازجمله تعمیرات یخچال فریزر ال جی را ارائه می‌دهد. بنابراین یکی دیگر از گزینه‌های پیشنهادی ما به شما برای خرید یک یخچال خوب، یخچال های ال جی است. یخچال های ال جی نیز علاوه بر طول عمر بالا و صرف انرژی بهینه، دارای ویژگی‌های فوق العاده ای نظیر موارد زیر هستند که همواره باعث محبوب ماندن آن‌ها در بین استفاده‌کنندگان شده است.

راه‌کارهای ذخیره‌سازی: یخچال ال جی مجموعه‌ای از طبقات و قفسه‌ها را در خود جای داده است. در این یخچال‌ها برای هر چیز جایی در نظر گرفته شده است. بطری‌های نوشیدنی مختلف، میان وعده‌های مختلف، میوه و سبزیجات و … .

گواهی یا برچسب انرژی ستاره: یخچال‌های ال جی بهره‌وری انرژی را به بالاترین سطح می‌رسانند و به‌این‌ترتیب در کاهش هزینه‌های انرژی شما تأثیر بسیار مثبتی می‌گذارند.

ویژگی درب دو لایه (door in door): این ویژگی به شما اجازه می‌دهد تا بدون نیاز به باز کردن درب کل یخچال، به خوراکی‌های موردنیاز خود که به خاطر آن‌ها درب یخچال را زیاد باز می‌کنید، دسترسی پیدا کنید. این ویژگی باعث جلوگیری از اتلاف سرما و کاهش رطوبت محیط و مواد غذایی شده و برای کسانی که عادت دارند مرتب درب یخچال را باز کنند مفید خواهد بود.

اواپراتور دوگانه: این اواپراتور با کمپرسور خطی بی‌صدا به‌صورت هماهنگ کار می‌کند و به تغییرات دما و رطوبت برای رسیدن به پیک سرما در بخش‌های مختلف یخچال و فریزر پاسخ می‌دهد. بعلاوه سنسورهای دیجیتال در سراسر یخچال و فریزر میزان دما و رطوبت را برای حفظ دمای مطلوب مواد غذایی را کنترل می‌کنند.

سیستم یخ‌سازی SpacePlusسیستم یخ‌سازی منحصربه‌فرد ال جی به داخل درب آن منتقل شده و به‌این‌ترتیب می‌توان از فضای بیشتری در داخل فریزر استفاده کرد. کمپرسور خطی اینورتر کمپرسور خطی اینورتر در یخچال های جدید ال جی دارای ویژگی‌های بی‌نظیر زیر می‌باشد:

 •  صرفه‌جویی در مصرف انرژی به میزان 23% نسبت به یک کمپرسور معمولی
 • کاهش خروجی صدا با عملیات LoDecibel کمپرسور خطی
 • کمپرسور خطی در ترکیب با تکنولوژی جریان هوای چندگانه به حفظ بهتر رطوبت، دما و تازه بودن مواد غذایی کمک می‌کند
 • موتور کمپرسور خطی از قطعات متحرک کمتری استفاده می‌کند و کارآمدتر عمل می‌کند

ال جی با اطمینان با گارانتی 10 ساله موتور یخچال های خود را پشتیبانی می‌کند.  

ادی کالا: چگونه اعتماد کنیم؟

یخچال ساید بای ساید

یخچال ساید بای ساید یا سایدبای ساید یکی از انواع یخچال است که در این قسمت بصورت کاملا مفصل مورد بررسی قرار می دهیم.

اول از همه باید به توضیح مختصری در مورد یخچال ساید بای ساید بپردازیم. یخچال ساید بای ساید نوعی یخچال فریزر دو قلوی پیشرفته می باشد. چون هم کار فریزر و هم کار یخچال را انجام میدهد.

این نوع یخچال برای خانواده هایی که فضای کافی برای یخچال دوقلو ندارند، بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

این نوع یخچال ها دارای سیستم خنک کنندگی جداگانه با قابلیت تنظیم دما می باشد. به این دلیل که دمای فریزر و دمای یخچال جداگانه تنظیم می شود باعث افزایش طول عمر این نوع یخچال ها می شود.

ظرفیت یخچال و تعداد افراد خانوار:

مهمترین بخش خرید یخچال ساید بای ساید بسیار اهمیت دارد این است که چه ظرفیتی را بخیریم. کدام ظرفیت جوابگوی خانوار ما میباشد؟ این چنین سوالاتی بسیار مهم است که باید به آن جواب داد. ابتدا باید دانست که این ظرفیت به صورت لیتر تقسیم بندی می شود. بصورت کلی برای هر خانوار دو نفره به ظرفیت 160 الی 200 لیتر نیاز دارند. به ازای هر نفر بیشتر مقدار 20 لیتر به ظرفیت اصلی اضافه می شود. همانطور که در جدول زیر نمایش داده می شود که می توان از آن استفاده کرد.

تعداد خانوار

ظرفیت (لیتر)

2 نفر

160-200

3 نفر

180-220

4 نفر

200-240

5 نفر

220-260

6 نفر

260-280

7 نفر

280-300

8 نفر

320-340

 یخچال هایی با ظرفیت بالاتری هم وجود دارند. تا ظرفیت 700 لیتر هم یخچال ساید بای ساید وجود دارد. لازم به ذکر است ظرفیت داخلی براساس لیتر می باشد و ابعاد خارجی نیز براساس فوت نمایش داده می شود.

ویژگی های ساید بای ساید:

 • قابل تنظیم بودن ارتفاع طبقه های داخلی یخچال
 • محفظه نگهداری مخصوص که به محفظه ی جادویی معروف است. این محفظه یک محیط خلا را ایجاد می کند که باعث تازگی مواد گذاشته شده می شود.
 • ویژگی چراغ آبی: در محفظه میوه ها و سبزیجات قرار دارد. این ویژگی باعث فتوسنتز شده و درنتیجه تازگی محصولات می شود.
 • محفظه نگهداری حفظ رطوبت: رطوبت محصولاتی که در این محفظه قرار دارد ،حفظ میشود و تازه می ماند.
 • سیستم جریان هوای چندگانه: در یکپارچگی هوای داخل یخچال و فریزر خیلی مهم است. به اینصورت که دمای هوا در تمام نقاط یخچال و فریزر یکسان می باشد.
 • نمایشگر پنل LED: این نمایشگر قابلیت نمایش دمای هوای داخل یخچال و فریزر را نشان میدهد. میتوان بصورت دستی تنظیم کرد. در برخی از سایدبای  ساید ها قابلیت پیدا کردن خطا هم وجود دارد که در ناحیه نمایشگر نمایش داده می شود.
 • دارای سنسور هشدار درب باز: این سنسور اگر مدت زمان زیادی باز باشد، هشدار می دهد. این سنسور برای مواقعی که یادمان میره درب یخچال را ببندیم خیلی کارآیی دارد.
 • استفاده از لامپ های LED در داخل یخچال: این نوع لامپ ها به دلیل داشتن نور بیشتر، مصرف انرژی کمتر و همچنین تولید گرمای کمتر نسبت به لامپ های دیگر در این نوع یخچال استفاده شده است.
 • سیستم خنک کنندگی بدون برفک و سیستم خنک کنندگی دوگانه ( سیستم خنک کنندگی دو گانه کنترل بیشتری روی فریزر و یخچال دارد).
 • فیلتر بهداشتی: همواره پیش اومده که بوی میوه و سبزیجات و دیگر مواد داخل یخچال باهم قاطی میشه و باعث ایجاد بوی بد در یخچال میشود. برای جلوگیری از این اتفاق در یخچال های سایدبای ساید از فیلترهای بهداشتی استفاده می شود. این فیلترهای علاوه بر از بین بردن بوی بد داخل یخچال، باعث از بین رفتن باکتری ها و قارچ های داخل یخچال میشود. در این نوع یخچال ها از فیلتر بهداشتی هایژن فرش استفاده میشود که 99.9 درصد بهداشتی می باشدو
 • یخ سازی همیشگی فقط با فشار دادن دکمه یخ سازی.
 • آب سرد کن اتوماتیک: برخی یخچال های سایدبای ساید قابلیت اتصال به آب شهری را دارند.
 • خاصیت door in door: وجودی محفظه ای با درب جدا برای موادی که بیشتر مورد استفاده است. این خاصیت به ما اجازه میدهد که به این قسمت از یخچال دسترسی داشته باشیم و نیازی به باز کردن درب اصلی یخچال نیست.
 • خاصیت home bar: این محفظه در جلوی درب یخچال قرار دارد. محل قرار گرفتن بطری و مواد نوشیدنی می باشد.

مزایا یخچال ساید بای ساید:

 • جادار بودن
 • دارای برچسب انرژی A و A++ و A+
 • اتصال به آب شهری
 • جدا بودن قسمت فریزر و یخچال
 • ظرفیت ذخیره سازی زیاد
 •  قفل کودک
 •  خاصیت door in door
 •  خاصیت home bar

 

معایب:

 • قیمت بالا: باتوجه به خصوصیاتی که این نوع یخچال ها دارند قیمت بالای ا« انآآآن قابل چشم پوشی است.
 • فیلتر تصویه آب: هرچند ماه یکبار لازم است که تعویض شود.
 • به دلیل داشتن ظرفیت زیاد، به جای زیادی نیاز دارند.
 • هزینه تعمیر بالا

 

فیلتر تصویه آب: هرچند ماه یکبار لازم است که تعویض شود.

مزایا

معایب

جادار بودن

قیمت بالا: باتوجه به خصوصیاتی که این نوع یخچال ها دارند قیمت بالای آن قابل چشم پوشی است.

دارای برچسب انرژی A و A++ و A+

فیلتر تصویه آب: هرچند ماه یکبار لازم است که تعویض شود.

اتصال به آب شهری

به دلیل داشتن ظرفیت زیاد، به جای زیادی نیاز دارند.

جدا بودن قسمت فریزر و یخچال

هزینه تعمیر بالا

ظرفیت ذخیره سازی زیاد

 

 قفل کودک

 

 خاصیت door in door و خاصیت home bar

 

 

میرسیم به این سوال که از کجا یخچال یخریم:

برای خرید یخچال لازم است که از جاهایی خرید رو انجام بدهیم که اطمینان داشته باشیم که جنس اصل و ارجینال را در اختیار شما فرار می دهد. باتوجه به اینکه تعداد وسایل های کپی در ایران زیاد میباشد پس از کسی خرید کنید که جوابگو شما باشد. از جایی خرید شود که مجبور نباشید بدون دیدن محصول یا تست آن پول آنرا کامل پرداخت کنید. بطوری که با خرید از ادی کلا ابتدا مقداری از هزینه را چهت حسن نیت خرید پرداخت می کنید و مابقی آن را پس از دریافت محصول و تست آن پرداخت کنید. با خرید اینترنتی ابتدا نشانه اعتماد آن سایت را چک کنید. ادی کالا دارای نشان اعتماد می باشد که میتواند آنرا چک کنید.

باتوجه به توضیحات داده شده ادی کالا گزینه ی مناسبی برای خرید یخچال ساید بای ساید و همچنین لوازم خانگی خود را بصورت اورجینال می باشد. ما همه محصولات را بصورتی که در بالا گفته شد، پشتیبانی  میکنیم.

‫5/5 ‫(1 نظر)

One thought on “راهنمای خرید بهترین یخچال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *